Atrakcje turystyczne Mrągowa

Mrągowo jest jedną z bardziej popularnych miejscowości turystycznych oraz wypoczynkowych w północno–wschodniej Polsce. Należy do województwa warmińsko–mazurskiego (dawniej do olsztyńskiego). Leży na Pojezierzu Mrągowskim, które stanowi część Pojezierza Mazurskiego. Mnóstwo jest tu lasów i jezior. W okolicy miasta znajduje się sporo rezerwatów oraz terenów objętych ochroną.

W odległości 10 km. od Mrągowa zobaczyć można Mazurski Park Krajobrazowy. Wiele atrakcji turystycznych sprawia, że miasto chętnie odwiedzane jest przez turystów. Mogą się tu wybrać zarówno rodziny z dziećmi, jak i osoby starsze. Mrągowo zaś oferuję dobre noclegi dla rodzin jak i dla singli.

Koniecznie należy skorzystać ze ścieżki edukacyjno–widokowej „Źródełko Miłości”. Trasa usytuowana jest przy promenadzie niedaleko jeziora Czos. Została przygotowana przez Nadleśnictwo Mrągowo, a jej początek zlokalizowany jest około 200 metrów za amfiteatrem. Tam organizowane są wydarzenia kulturalne. Odbywa się tam między innymi Mazurska Noc Kabaretowa, Piknik Country, a także Festiwal Kultury Kresowej. Na całej długości drogi znajdują się tablice na temat lasu oraz przyrody. Z tym miejscem wiąże się pewna legenda, którą poznacie wybierając się w to tajemnicze miejsce.

Ciekawy projekt, którym jest „Mrągowo – wyrzeźbione miasto” powstał w mazurskim mieście. Na terenie miejscowości umieszczono interesujące rzeźby, które wykonane zostały z granitu narzutowego. Stworzono je podczas wydarzenia artystyczno–kulturalnego. Autorami dzieł są osoby z Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Zadaniem projektu było przedstawienie Mrągowa, jako miasta otwartego na twórczość artystyczną.

Amfiteatr, usytuowany nad jeziorem Czos. Mają miejsce tam liczne imprezy kulturalne i koncerty. Na terenie obiektu może przebywać jednocześnie około 3 tysiące widzów. Został oddany do użytku w roku 2012, a ego budowa rozpoczęła się w 2011 roku. W roku 2012 odbył się pierwszy koncert, była to „Mazurska Noc Kabaretowa”. Znajdują się tam także dwa punkty widokowe, z których można zobaczyć jezioro Czos oraz okolice.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>