Beskidy na lato – Szczyrk

Wczasy czy pod gruszą, czy też w ciepłych krajach mają ten olbrzymi walor, że na dobre potrafią nas oddzielić od trosk i kłopotów. Wiele osób śledzi bazę noclegową w Szczyrku właśnie po to, by cieszyć się z miłych chwil spędzonych na świeżym powietrzu [sprawdź w meteorze]. Urlop w tych stronach jest znakomitym pomysłem na to, aby poznać to miasteczko od strony turystycznej. Bardzo wiele osób poniekąd słusznie zakłada, że Szczyrk, który leży w województwie śląskim w powiecie bielskim, jest miastem definitywnie związanym z miłośnikami sportów zimowych. Z całą pewnością o tej porze roku do miasteczka przybywa najwięcej osób po to, aby z radością zjeżdżać po tutejszych górskich stokach. Niemniej jednak nie brakuje tutaj pasjonatów miłośników aktywności sportowej, którą można realizować w miesiącach letnich. Z tego właśnie powodu każdego roku, kiedy tylko nadejdzie lato do Szczyrku przyjeżdżają wszyscy ci, którzy lubią na przykład spacerować czy też jeździć rowerem. Wiele takich osób cieszy się już na samą myśl, że za chwilę będą w Beskidach, które obfitują w górskie szlaki turystyczne i rowerowe, jak również z tego, że odbywa się tu wiele atrakcji na miejscowej estradzie.

Kiedy tylko popatrzymy z góry na miasto, naszym oczom ukażą się niezwykle malownicze widoki, które większość z nas zapamięta do końca życia. Warto znać tu niektóre szlaki górskie, które można pokonać po to, aby mieć satysfakcję z tego, że jesteśmy wytrawnymi turystami. Niektóre z nich są łatwe i pokonuje się je z niebywałą przyjemnością, inne zaś wymagają dużego stopnia intensywności fizycznej. Z całą pewnością jednak każdy będzie w stanie pokonać trasy rowerowe, dzięki którym można zwiedzić przepiękne malownicze Beskidy.

Będąc w Szczyrku koniecznie trzeba zwiedzić Jaskinię Lodową, która jest umiejscowiona na południowo-wschodnim stoku. Swoją tajemniczą nazwę miejsce to zawdzięcza pozostałości lodu, który widnieje przez cały rok nie zależnie od pory roku. Wakacje w tych stronach potrafią nas naprawdę nieźle zaskoczyć. Tereny są tu różnorodne i skłaniają ku temu, by wciąż nabierać ambicji i przekraczać swoje kolejne granice.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>