Dla każdego coś miłego w Dziwnowie

Dziwnów to jedna z bardziej interesujących gmin położonych nad Morzem Bałtyckim. Składa się ona z czterech dobrze znanych turystom miejscowości: Dziwnowa, który niedawno uzyskał prawa miejskie, Dziwnówka, Międzywodzia oraz Łukęcina. Samo miasto Dziwnów leży pomiędzy Bałtykiem, Zalewem Kamieńskim i cieśniną Dziwna, która łączy zalew z morzem oraz lasami. W niedalekim sąsiedztwie znajduje się także słynny Woliński Park Narodowy. Z racji położenia pomiędzy kilkoma zbiornikami wodnymi, miejsce to jest doskonałym celem wypraw dla osób niezdecydowanych, które chciałyby spędzić wakacje nad morzem, ale nie tylko. Dzięki temu, że w okolicy znajduje się morze oraz lasy, panuje tu również bardzo korzystny, wręcz uzdrowiskowy klimat. Oznacza to, że każdy stąd wyjeżdża zdrowszy niż przyjechał, zwłaszcza, jeśli sporo czasu spędził aktywnie wypoczywając na łonie natury. Można tu zarówno wybrać się na piękną piaszczystą plażę, jak też i wędrować po sąsiednich miejscowościach. Doskonale odnajdą się tutaj także rowerzyści.

Z racji dużego zainteresowania turystów, chętnie działają tutaj liczni inwestorzy. Dzięki temu istnieje tu bogata infrastruktura wypoczynkowa oraz baza noclegowa (). Liczne hotele, pensjonaty, pokoje gościnne oraz prywatne kwatery przyjmują gości i zapewniają im noclegi. Dziwnów wciąż dynamicznie się rozwija, aby sprostać wymaganiom nawet tych najbardziej wymagających osób. Każdy wyjeżdża stąd zadowolony, znaczna część turystów chętnie też wraca do miasta – i zastaje je jeszcze bardziej rozbudowane niż podczas poprzedniego pobytu. To najlepiej świadczy o tym, jak bardzo gmina inwestuje w turystykę.

Miejscowość ta idealnie się nadaje na cel wakacyjnych wypraw zarówno dla miłośników aktywnego wypoczynku, rowerzystów, osób spragnionych ciszy i spokoju, jak też i rodzin z dziećmi. Każdy z nich znajdzie tu coś dla siebie. Można bowiem wybrać się na wycieczkę po okolicy lub spędzić czas w okolicach użytku ekologicznego „Martwa Dziwna”, który jest miejscem niezwykle urokliwym i spokojnym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>