Energia Morza Bałtyckiego

Morze Bałtyckie (Wikipedia – informator) po jest uwielbiane przez Polaków z wielu względów. Z pewnością ogromnym atutem jest fakt, że Polskie Wybrzeże kusi wieloma wspaniałymi miejscowościami wczasowo-wypoczynkowymi, letniskami, a także wieloma dzikimi plażami, na którym można zrelaksować się w całkowitej ciszy i spokoju. Uroda Bałtyku jest dość specyficzna – zarówno co do barwy jak i koloru jego wód trzeba odnieść się w dość standardowy sposób: nie jest to morze szmaragdowozielone, ale ma w sobie coś nieuchwytnego co sprawia, że człowiek tęskni za jego energią.

Energia Morza Bałtyckiego jest potężna: uzdrawia, odmładza, koi skołatane nerwy, zabawia, daje radość, wprawia w zadumę i refleksję. Wiele osób, które podróżują po świecie mówi, że niczego nie da się porównać z Bałtykiem, jest to po prostu akwen charakterny, wyrażający na każdym kroku swą osobowość i dość zmienny co do swego nastroju.

W niektórych nadmorskich osadach początki związane z przyjmowaniem kuracjuszy czy letników przypadają na XVIII wiek. W większości przypadków jest to jednak wiek XIX i początek wieku XX, a także dwudziestolecie międzywojenne, kiedy to mieszkańcy Warszawy (zwłaszcza elity) zaczęli przyjeżdżać nad Morze Bałtyckie, w celach rekreacyjnych i towarzyskich. Nie należy zapominać, że początki hotelarstwa w tych miejscowościach dawały rody niemieckie, to one też pozostawiły po sobie najwięcej architektonicznych pamiątek, które do tej pory cieszą oczy turystów. Wiele wsi rezygnowało ze swego rybackiego charakteru na rzecz turystyki, ale ten niesamowity rozwój nadmorskich osad wstrzymała II wojna światowa.

Obecnie na wybrzeżu amatorzy tajemnic II wojny światowej mają wiele tajemnic do rozwikłania – przykładem jest chociażby to, co skrywa pod sobą dno Jeziora Jamno w Mielnie. Gdzie najlepiej wypoczywać? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, gdyż każda z nadbałtyckich miejscowości jest niezwykle urokliwa i każda ma zupełnie coś innego do zaoferowania. Wiele zależy od tego, czego turyści oczekują po takim pobycie. Nie każdy lubi wypoczynek w topowych kurortach, gdzie zgiełk i gwar zagłusza muzykę komponowaną przez fale Bałtyku. Mało popularne osady zapewnią kameralną atmosferę, jednakże nie będzie w nich wielu atrakcji. Najlepiej jest więc sprawdzić, co ma do zaoferowania baza noclegowa (w Meteorze – informator noclegowy). Morze Bałtyckie to cała plejada pobytowych gwiazd i gwiazdeczek, dzięki którym można wspaniale wypocząć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>