Gastronomia w Rewalu

Wakacje – czas odpoczynku, błogiego lenistwa, wylegiwania się na plaży i kąpieli w ciepłym morzu. Zakładając oczywiście, że na kierunek swojej letniej podróży wybieramy Bałtyk. Troski zostawiamy w domu razem z obowiązkami i stresem w pracy. Jeśli jeszcze nie wiesz, gdzie spędzić swój urlop, podpowiemy, że idealnie sprawdza się Rewal, mała nadmorska miejscowość, leżąca w gminie o tej samej nazwie, w województwie zachodniopomorskim. Kurort ten wyróżnia się spośród innych, doskonałą lokalizacją, niskimi cenami za zakwaterowanie i domkami usytuowanymi bardzo blisko plaży (). To idealne rozwiązanie dla amatorów letniego „plażingu”.

Pensjonaty oprócz prywatnych zejść na piaszczysty, morski brzeg, w swojej ofercie często zawarte mają także wyżywienie. O ile przy rezerwacji kwatery możemy wybrać jej standard, o tyle na jedzenie tam podawane nie mamy żadnego wpływu i o jego jakości dowiadujemy się już na miejscu. Gdy nie spełnia ono naszych oczekiwań, możemy przejąć sprawy w swoje ręce i korzystając z grilla, który zazwyczaj jest na wyposażeniu domków letniskowych, przyrządzać dowolne dania w oparciu o miejscowe świeże składniki. Po co jednak to robić, skoro jesteśmy na wakacjach, a te mamy tylko raz w roku. Wówczas nie pozostaje nam nic innego jak zdać się na lokalne restauracje. O to, którą wybrać możemy zapytać mieszkańców, właścicieli pensjonatów lub po prostu obserwować, która z knajp zrzesza w swoich progach największe grono turystów. To dość dobry wyznacznik jakości dań. Jeśli knajpa jest pusta, bardzo prawdopodobne, że nie jest dobra, a dania tam podawane są niesmaczne. Oczywiście możemy też odpowiednio wcześniej zasięgnąć opinii czy to w internecie, czy od stałych bywalców kurortu.

Na wyróżnienie w Rewalu zasługuje kilka restauracji – Klubokawiarnia California jest jedną z nich. W swojej ofercie ma nie tylko smaczne jedzenie, ale także możliwość wypicia drinka i przeżycia kilku godzin, na parkiecie przy gorących rytmach muzyki. Jeśli szukamy czegoś spokojniejszego, warto wybrać „Tawernę pod łososiem”. Ten znany już przybytek ugości nas świeżą rybką i innymi domowymi obiadami za niewygórowane pieniądze. Tak więc śmiało decydujmy o tym, gdzie zjeść, kierując się przytoczonymi zasadami, a nie powinniśmy się zawieść. Do domu wrócimy wypoczęci, opaleni i z kilkoma pomysłami na nowe dania w naszym domowym repertuarze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>