Kościerzyna, czyli co konieczne trzeba zobaczyć

Północny region Polski obfituje w wiele pięknych miast i miejscowości, które konieczna trzeba odwiedzić. Jednym z nich jest Kościerzyna, czyli miasto położone w województwie pomorskim. Miasto to zajmuje powierzchnię około szesnastu kilometrów kwadratowych, na których na co dzień zamieszkuje około dwadzieścia cztery tysiące mieszkańców. W okresie letnim liczba osób przebywających na terenie miasta znacznie wzrasta, a to wszystko za sprawą tłumnie przyjeżdżających tutaj turystów. Ze względu na turystyczno-wypoczynkowy charakter miasta, powstała tutaj baza noclegowa, która gromadzi oferty znajdujących się na tym terenie hoteli, pensjonatów oraz gospodarstw agroturystycznych (patrz ➥ Meteor). Mnogość ofert sprawia, że każdy turysta może znaleźć odpowiednie dla siebie miejsce do odpoczynku. Na terenie Kościerzyny funkcjonuje również świetnie rozwinięta siec lokali gastronomicznych, które w swojej ofercie mają zarówno lokalne specjały, jak i dania z kuchni śródziemnomorskiej, amerykańskiej, tajskiej i chińskiej.

Na terenie Kościerzyny i pobliskich miejscowości możemy znaleźć wiele ciekawych miejsc, takich jak muzea, archiwa i różne zbiory. Jednym z najliczniej odwiedzanych miejsc jest Kaszubski Park Etnograficzny imienia Teodory i Izydora Gulgowskich. W zbiorach tego muzeum występuje aż czterdzieści dziewięć budynków należących do kaszubskiej architektury ludowej. Zostało ono założone już na początku dwudziestego wieku. Jego ogromna powierzchnia licząca około dwadzieścia dwa hektary mieści w sobie wiele ciekawych zabytków, które warto obejrzeć. Na terenie tego obiektu funkcjonuje punkt, w którym pracują przewodnicy zajmujący się oprowadzaniem po terenie skansenu i przedstawianiem turystom historii tego miejsca. Istnieje opcja bezpłatnego zwiedzania muzeum w okresie zimowym.

Miejscem, które reprezentuje historię Kościerzyny jest także synagoga, która pochodzi z dziewiętnastego wieku. Niestety w czasie drugiej wojny światowej została ona doszczętnie zniszczona przez wojska niemieckie, po wojnie nie odbudowano budynku synagogi. Dziś w jej miejscu pozostały tylko ruiny, które często są odwiedzane przez turystów. Kościerzyna to miasto pełne ciekawych zakątków i budowli, które warto odwiedzić i poznać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>