Najciekawsze miejsca u podnóża Gorców

W południowym regionie Polski możemy znaleźć wiele pasm górskich, które zachwycą każdego turystę. Jednym z nich są Gorce, które należą do łańcucha górskiego Beskidu Zachodniego.

Co roku miejsce to odwiedzane jest przez tłumy turystów, którzy przyjeżdżają tutaj z całego naszego kraju oraz z różnych państw europejskich. Największym zainteresowaniem cieszą się przepiękne krajobrazy oraz szlaki turystyczne, które przemierzane są zarówno przez zorganizowane grupy wycieczkowe, jak i turystów indywidualnych. Każda osoba, która wybiera to miejsce na spędzenie swoich wakacji może skorzystać ze strony internetowej, na której zamieszczone zostały różne informacje. Dużym zainteresowaniem cieszy się zakładka z infrastrukturą noclegową [więcej – noclegi Gorce]. Znajdziemy tam zestawienie cen oraz ofert istniejących na tym terenie hoteli oraz pensjonatów.

Będąc w okolicach Gorców można odwiedzić wiele miast. Jednym z nich jest Lubomierz. Został on założony w latach 50. XIII wieku, natomiast prawa miejskie zostały mu nadane dopiero w latach 90. XIII wieku. Obecnie na powierzchni prawie 8 km kwadratowych żyje prawie 1900 osób. Przebywając na terenie Lubomierza, koniecznie trzeba odwiedzić tutejszy ratusz. Powstał on w XV wieku. Jego barokowy wygląd z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci. Obecnie mieści się tutaj Siedziba Urzędu Miasta. Znajdziemy tutaj także Muzeum Gorców, w którym możemy podziwiać eksponaty związane ze szlakami górskimi oraz istniejącymi tutaj schroniskami turystycznymi. Ogromną popularnością cieszy się wystawa obrazów, które prezentują przepiękne krajobrazy, pochodzące z tego regionu. Na terenie Lubomierza możemy także odwiedzić kościół pomocniczy pod wezwaniem Krzyża Świętego. Świątynia ta została wybudowana w XVI wieku, jednak w ciągu całego czasu ulegała licznym przebudowom. Wygląd tego budynku odzwierciedla wszystkie założenia stylu renesansowego. Wewnątrz świątyni możemy podwiać piękną chrzcielnicę, która pochodzi z XVI wieku. Kościół ten otoczony jest niesamowitym, niezwykle zadbanym parkiem.

Gorce to miejsce, które każdy z nas powinien odwiedzić. Ciekawe szlaki turystyczne oraz zapierające dech w piersiach krajobrazy z pewnością na długo pozostaną w naszych wspomnieniach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>