Najciekawsze miejsca w Górach Sowich

Z roku na rok Góry Sowie są coraz chętniej odwiedzane przez turystów. Trzeba przyznać, że atrakcyjność turystyczna tych okolic robi wrażenie nawet na turystach, którzy podczas swoich podróży widzieli już niejedno. Wiele osób dopiero stosunkowo niedawno odkryło Góry Sowie. Coraz większa promocja tych okolic, a także coraz lepiej przygotowana baza noclegowa [zestawienie:Góry Sowie na meteor] w tych stronach sprawiają, że turystyka w Górach Sowich coraz bardziej się rozwija. Obecnie możemy już nawet za pomocą Internetu szybko i przyjemnie zaplanować tam pobyt a także zarezerwować komfortowe noclegi. Góry Sowie to zatem dobrze przygotowane na odwiedziny turystów miejsce. Co warto zobaczyć w tych okolicach?

Na pewno jedną z największych okolic turystycznych tego regionu jest przepiękne pasmo górskie, wzdłuż którego wyznaczono wiele szlaków pieszych. Dzięki temu turyści mogą z bliska poznać tutejszą okolicę a po wdrapaniu się na szczyt podziwiać piękne panoramy. Godny uwagi jest między innymi trzeci co do wysokości szczyt Gór Sowich – Kalenica – na którym znajduje się wieża widokowa pozwalająca na podziwianie jeszcze bardziej rozległych okolic. Na podobną wieżę możemy wdrapać się również na najwyższym szczycie Gór Sowich – Wielkiej Sowie. Stąd widoki są naprawdę imponujące. Warto wybrać się również na inne szczyty. Trasy turystyczne w Górach Sowich są bardzo atrakcyjne, wobec czego możemy zaplanować tu wiele ciekawych wycieczek krajoznawczych. W te strony warto więc wybrać się na dłuższy odpoczynek na przykład podczas lata. Znajdziemy tutaj także mnóstwo innych atrakcji, które pozwolą urozmaicić nam spędzany tutaj czas.

Warto wybrać się na przykład do Srebrnej Góry, gdzie znajduje się największa twierdza górska w Europie. Oprócz tego w okolicach możemy zwiedzić wiele zamków, jak na przykład Zamek Grodno w Zagórzy czy ruiny zamku w Owieśnie. Dla prawdziwych miłośników historii na pewno ciekawym miejscem będzie także miasto podziemne Osówka. W tych okolicach zlokalizowanych jest wiele podziemnych obiektów, które sprawują obecnie funkcję typowo turystyczną. Tak więc Góry Sowie to świetne miejsce do spędzenia urlopu. Warto wybrać się w te strony zarówno w pojedynkę, jak i z całą rodzinę. Różnorodne atrakcje turystyczne na pewno pozwolą nam odpocząć, ale i dowiedzieć się czegoś ciekawego o dziejach tych okolic.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>