Piękne i malownicze Pobierowo

Wybrzeże Morza Bałtyckiego to jeden z najchętniej odwiedzanych regionów. Nie ulega wątpliwości, że również jeden z najdroższych. Właśnie dlatego warto się nieco rozejrzeć w bazie noclegowej i oferowanych atrakcjach jeszcze przed urlopem i zamiast drogiego kurortu, poszukać raczej niewielkiej wioski lub urokliwego miasteczka. Nad Morzem Bałtyckim (wikipedia.org) jest ich na prawdę sporo. Wystarczy się nieco rozejrzeć lub zapytać okolicznych mieszkańców. Dzięki temu można bardzo sprawnie ominąć szturm turystów na plażę, a wypoczynek odbędzie w miłej okolicy, w ciszy i na czystej i zadbanej piaszczystej plaży. Jedną z najchętniej odwiedzanych latem miejscowości jest bardzo niepozorne z początku Pobierowo.

Lokalna baza noclegowa (meteor-turystyka.pl) i zaplecze gastronomiczne to chluba całej gminy Rewal. Pobierowo ma w swojej ofercie noclegi zarówno w licznych tutaj kwaterach prywatnych jak i w ośrodkach wczasowo-wypoczynkowych. Wielbiciele domów na czterech kółkach znajdą w Pobierowie dobrze utrzymane i bardzo fajnie zrobione kempingi, a harcerze i turyści budżetowi z pewnością dobrze się poczują na jednym z wielu lokalnych pól namiotowych, które przy pięknej i słonecznej pogodzie pękają wręcz w szwach. Nic zatem dziwnego, że każdego roku przybywa tutaj nawet kilkanaście tysięcy turystów. Ten wynik wydaje się być rekordowy również z racji faktu, że na stałe tą małą miejscowość zamieszkuje zaledwie kilkaset osób. Nie zmienia to jednak faktu, że Pobierowo oferuje noclegi dla każdego i w dodatku bez zbędnego drenażu kieszeni.

Tradycją tutaj stały się słynne festyny rodzinne, interesujące turnieje sportowe, bardzo ciekawe i liczne koncerty znanych zespołów oraz regaty żeglarskie. Wszystkie te wydarzenia spełniają najwyższe europejskie normy ekologiczne. Pobierowo, jako pierwsza miejscowość w swojej gminie otrzymało bardzo prestiżowy certyfikat programu fundacji działającej na rzecz edukacji ekologicznej FEE Błękitna Flaga. Jest to z pewnością wyróżnienie, na które zasługuje i którym może się szczycić. Pobierowo to piękna miejscowość i z pewnością bardzo urokliwe miejsce zarówno na letni jak i na jesienny wypoczynek. Warto zabrać tutaj rodzinę lub przyjechać z przyjaciółmi i cieszyć się wszystkimi urokami tej malowniczej i ciągle bardzo kameralnej wioski. Świetna zabawa czeka zatem tuż za rogiem. Wystarczy zabrać ze sobą plecak.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>