Po przygodę na Kaszuby

Cała Polska pod względem stanu przyrody jest dość zróżnicowana. Oprócz terenów mocno zdegradowanych przez człowieka znaleźć można jeszcze obszary z bardzo dobrze zachowaną przyrodą. Nasz kraj pod tym względem zajmuje najwyższe miejsce w Europie. Dla każdego, kto szuka odpoczynku wśród pięknych wzgórz, gęstych lasów, w otoczeniu pięknych jezior z tak czystą wodą jak lustro – Kaszuby facebook.com/kochamkaszubypl/ to wprost wymarzone miejsce. Nie jest w tutaj tak tłoczno i gwarno jak w pobliskim Gdańsku czy Gdyni i to jest właśnie wielka zaleta.

Miejscowości kaszubskie są bardzo dobrze przygotowane na przyjęcie turystów. Kaszuby jako miejsce wypoczynku nikogo nie zawiodą. Znajdziemy tu liczne hostele, pensjonaty, kwatery prywatne czy agroturystyki, gdzie możemy zarezerwować miejsca do spania. Rezerwacji można dokonać przez internet – wystarczy wpisać hasło: „noclegi Kaszuby” w wyszukiwarkę internetową, a pojawi się wiele wyników: , spośród których będziemy mogli wybrać najbardziej odpowiadające nam noclegi.

Nie sposób wymienić wszystkich atrakcji jakie czekają na urlopowiczów. Do chyba największej należy kompleks jezior Wdzydzkich, zwanych „Kaszubskim Morzem”. Dużą zaletą i przewagą jezior nad polskim morzem jest to, że sezon kąpielowy trwa tutaj dłużej z uwagi na ciepłą wodę. Jest to raj dla amatorów sportów wodnych, pływania, wędkowania czy tylko odpoczynku nad wodą. Można też zobaczyć wiele gatunków ptaków wodnych, np.: żurawie, kormorany, bociany czarne, a także ptaki drapieżne, m.in. rybołowy, orliki krzykliwe, bieliki i wiele innych. Liczne zabytki i skanseny przybliżają historię tego regionu i pokazują jak odrębny kulturowo jest ten region. Ciekawym miejscem jest muzeum ceramiki w Chmielowie, gdzie można zobaczyć wyroby z charakterystycznymi kaszubskimi wzorami, a nawet spróbować swoich sił i stworzyć na kole garncarskim własne dzieło – pamiątkę z tego regionu. Warto wstąpić do Bytowa i zwiedzić XIV wieczny zamek, na którym odbywają się turnieje rycerskie, festiwale kultury kaszubskiej czy koncerty muzyki kameralnej. Kaszuby to bardzo oryginalne miejsce. Tym, co urzeka najbardziej, jest przyroda i przepiękne krajobrazy. Jest to wymarzone miejsce do odpoczynku i aktywnego spędzenia wolnego czasu. Gościnność tutejszych mieszkańców przyciąga co roku wielu turystów. Jest to miejsce, w którym naprawdę można się zakochać, a różnorodność atrakcji sprawi, że każdy turysta znajdzie tutaj coś dla siebie i wyjedzie zadowolony z bagażem pięknych wspomnień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>