Rewa – wakacyjna przystań nad Bałtykiem

Morze Bałtyckie, słynące z bursztynu, nieskazitelnie czystych plaż oraz pełne zdrowego powietrza wypełnionego jodem, może zaoferować nam niezapomniane chwile, spędzane na aktywnym wypoczynku. Warto wybrać miejscowość, której położenie, piękne widoki i bogata baza noclegowa, dadzą możliwość spędzenia idealnego urlopu w urokliwym miejscu.

Przy wyborze lokalizacji, zrezygnujmy z dużych kurortów, gdzie nie odpoczniemy tak, jakbyśmy sobie tego życzyli, zwłaszcza gdy przyjeżdżamy z dużego miasta. Postawmy na miejsce, gdzie poczujemy bliskość natury, a nasze myśli nie będą skupiały się na ludziach spędzających urlop tuż obok. Pobierowo {informacje o Pobierowie: blog}, które odwiedziliśmy jest świetnym przykładem takiego spokojnego miejsca. Dzisiaj również chcemy zabrać Was w pewne nadmorskie wyjątkowe miejsce.
Niewielka wioska rybacka Rewa jest także idealnym przykładem miejsca, gdzie zapomnimy o codziennych troskach, spędzając jednocześnie czas na wyjątkowej w skali kraju (i całej Europy) mierzei, korzystając z możliwości uprawiania sportów wodnych, takich jak windsurfing, czy kitesurfing lub po prostu spacerując po czystych i zadbanych plażach na granicy Zatoki Puckiej i Zatoki Gdańskiej.

Pytanie brzmi – jakie noclegi Rewa ma nam do zaoferowania? Z pewnością uda nam się znaleźć miejsce wygodne i czyste, a do tego sporo tańsze, niż w oddalonym o raptem kilkanaście kilometrów Trójmieście. Możemy wybierać spośród zróżnicowanej i bogatej oferty hoteli, pokojów gościnnych, pensjonatów, czy domków w stylu holenderskim {miejsca noclegowe: meteor}. Dla szukających przygód zamiast wygód, idealnym rozwiązaniem będzie pole namiotowe. Rewa stanowi doskonały punkt wypadowy, jeżeli chcemy zwiedzić okolicę. Dzięki komunikacji miejskiej, która łączy nas z Gdynią, bez problemu zwiedzimy znajdujące się nieopodal Trójmiasto {informacje o Trójmieście: strona}, jak również wybierzemy się na wycieczkę, która przybliży nam piękno regionu kaszubskiego. W samej Rewie odkryjemy (lub odkryjemy na nowo) windsurfing. Miejscowość ta stanowi istną mekkę tego sportu, gdyż ciągnąca się na niemal kilometr długości mierzeja, zatrzymuje fale i silny wiatr, tworząc idealne miejsce do uprawiania surfingu z żaglem. Również miłośnicy kitesurfingu nie mogą narzekać na brak możliwości rozwijania swojej pasji, ponieważ na miejscu znajdą doświadczonych instruktorów, dzięki którym będą mogli rozwijać swoje umiejętności.

Rewa to miejsce idealne dla wszystkich, zarówno zainteresowanych aktywnym wypoczynkiem, jak i tych, dla których aktywność ogranicza się do spacerów po plaży. Aby poznać jej walory, wybierzmy się tam z rodziną, z ukochaną osobą lub samotnie, a docenimy jej wyjątkowy urok.

One comment

  1. Teosia pisze:

    Ja lubię nocleg w Łebie bo jest całkiem blisko do Trójmiasta i mogę sobie pojechać zwiedzić

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>