Stronie Śląskie i Czarna Góra – nie tylko zimowe atrakcje

Chcąc zwiedzić Dolny Śląsk, nie wystarczy tylko udać się do Wrocławia czy okolicznych miejscowości. Choć prawdą jest, że stolica województwa jest miastem niezwykłej urody, to trzeba pamiętać, że siła tego regionu tkwi w miejscach, do których turyści zaglądają nieco mniej licznie. Jednym z takich mikroregionów niewątpliwie jest Ziemia Kłodzka. Podobnie jednak jak w przypadku całego województwa, tak i tutaj nie wystarczy dotrzeć do Kłodzka, by móc powiedzieć, że widziało się Kotlinę Kłodzką.

Stronie Śląskie, którędy to? Patrząc na mapę szybko można dojść do wniosku, że Stronie Śląskie nie znajduje się w centralnej części regionu. Nie da się go także odnaleźć, kierując się popularnymi szlakami drogowymi. Bowiem by dotrzeć do Stronia Śląskiego, trzeba udać się nie tylko na południe regionu dolnośląskiego, ale także na południe samej Kotliny Kłodzkiej. To właśnie tam, na wschodniej ścianie Ziemi Kłodzkiej znajduje się Stronie Śląskie. Udając się tam autem, należy kierować się na Kłodzko, a stamtąd na Lądek Zdrój i dalej na Bystrzycę. To jedno z najmłodszych miasta województwa dolnośląskiego położone jest w dolinie przez którą przepływa rzeka Morawka oraz Sienna Woda i Biała Lądecka. Tym samym ukształtowanie terenu sprawia, że będą w Stroniu można podziwiać piękną otaczającą miasto panoramę. Jest ono bowiem otoczone masywami Gór Złotych, Gór Bialskich i szczytami Krowiarki i Śnieżnika.

Ważnym elementem w krajobrazie Stronia Śląskiego jest fakt, że jest to miasto prowadzące wprost do Śnieżnickiego Parku Krajobrazowego. Tym samym baza noclegowa miasta [➟ Czarna Góra] pozwala nie tylko skorzystać z atrakcji kurortu narciarskiego w Czarnej Górze, ale także na odwiedzenie tego pięknego parku krajobrazowego.

Stronie Śląskie może przyciągać zarówno swoimi atrakcjami związanymi ze sportami zimowymi, jak i ciekawą i wyjątkowo malowniczą okolicą. Warto jednak zaznaczyć, że także latem można tu przyjechać i spędzić wolny czas w nietuzinkowy i bardzo ciekawy sposób. Dla spragnionych letniego wypoczynku w miejscu, gdzie nie ma nadmiaru parawanów punktem obowiązkowym powinien być przede w wszystkim zalew w Morawie. Ten pięknie położony na ponad 5 ha zbiornik to doskonały punkt na wypoczynek nad wodą przy jednoczesnym widoku na góry. Tym samym jest to rzadkie połączenie dwóch światów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>