Trójmiasto dla dzieci

Historyczny Gdańsk, nowoczesna Gdynia i znany kurort wczasowy Sopot tworzą Trójmiasto, które obowiązkowo trzeba odwiedzić wraz z dziećmi. Duża baza noclegowa i rozrywkowa sprzyjają turystyce, a moc atrakcji dla najmłodszych sprawia, że jest to miejsce idealne na letni wypoczynek z pociechami. Noclegi można zarezerwować w hotelach, pensjonatach i na kwaterach prywatnych [np. tu: meteor-turystyka.pl]. Wystarczy jedynie wpisać w wyszukiwarkę internetową hasło: noclegi Trójmiasto.

Najciekawszym miejscem dla najmłodszych w Gdyni jest akwarium. Znajdują się tu niezwykłe okazy egzotycznych ryb wyglądem przypominające przybyszów z obcej planety. Można tez tu zobaczyć prawdziwe, krwiożercze rekiny i piranie. Te drapieżniki zamieszkałe w gdyńskim akwarium żywią się wyłącznie skorupiakami i innymi rybami. Przy każdym akwarium znajduje się tabliczka z opisem zamieszkałych tam gatunków ryb. Można na niej przeczytać skąd okaz pochodzi, czym się żywi i jakie ma zwyczaje życiowe. Oprócz suchych informacji znajdują się tam również ciekawostki z życia ryb. Warto odwiedzić to ciekawe miejsce, które jednocześnie pokazuje życie w głębokich i niedostępnych morzach, i oceanach.

Sopot znany jest przede wszystkim z ogromnego, drewnianego molo. Jest to obowiązkowy punkt wycieczki. Będąc w tym mieście, warto odwiedzić miejscowy Aquapark, zwłaszcza jeśli pogoda nie dopisuje. Dzieci niezwykłą frajdę będą miały z wizyty w odtworzonej średniowiecznej osadzie, znajdującej się na Górze Zamkowej. Jest to miejsce, w którym odczuwa się klimat dawnych czasów. Doskonale odtworzone zabudowania i eksponaty ze średniowiecznych czasów wprowadzają każdego zwiedzającego w niezwykły nastrój. W osadzie można się również oddać zajęciom, które były wykonywane w starych czasach, gdyż są tu organizowane kursy garncarstwa i tkactwa. Licznie organizowane festyny są świetną okazją do dobrej zabawy.

Gdańsk [np. tu: facebook.pl] to miasto o niezwykłym klimacie, który potęgują stare kamienice, niezwykłe zabytkowe budynki i piękny port. Dzieci i młodzież będą się doskonale bawiły w Ośrodku Kultury Morskiej. Znajdują się tu interaktywne wystawy, w których zwiedzający bierze czynny udział. Najmłodsi najczęściej nudzą się w tradycyjnych muzeach, w których mogą tylko oglądać z daleka przedmioty, ale zabronione jest ich dotykanie. W tym muzeum wszystko jest stworzone po to, by samodzielnie lub z instruktorem poznawać różne rzeczy i zasadę ich działania oraz wykonywać niezwykłe eksperymenty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>