Wieś nad morzem, czyli Łazy

Poddaliśmy Wam pod rozwagę ostatnio ciekawy pomysł na letni urlop – wyjazd do Mrągowa (szczegóły). Dalej pozostajemy w ciepłych klimatach letnich kąpieli. Łazy to ciekawa i urokliwa miejscowość wypoczynkowa nam morzem Bałtyckim. Położenie wsi, która oficjalnie liczy zaledwie 86 osób jest bardzo ciekawa. Wieś ta leży nad morzem, ale jest wciśnięta niejako pomiędzy dwa jeziora: Jamno (informacje) oraz Bukowo. Ze względu na powyższe jeziora Łazy są bardzo ciekawą miejscowością, do której warto zajrzeć.

Łazy są położone w powiecie koszalińskim. Nie każdy zna tę miejscowość z nazwy, ale jeśli się wspomni, że całkiem niedaleko znajduje się Mielno to niemal każdy może wizualizować sobie położenie Łazów na mapie Polski. Łazy chociaż są małe to posiadają kompletną infrastrukturę turystyczną, w której skład wchodzi baza noclegowa (Łazy) i gastronomiczna oraz liczne atrakcje w samych Łazach i okolicy. We wsi tej możemy skorzystać z  agroturystyki, pól namiotowych i kempingów, domów gościnnych i pensjonatów, willi oraz domków letniskowych.

Jeśli chodzi o atrakcje to oczywiście warto rozpocząć od plaży. Plaża i morze jest głównym celem każdej wyprawy wypoczynkowej nad Bałtyk, ale (zwłaszcza jeśli jedziemy na dłużej) z czasem może nam się znudzić taki wypoczynek i dlatego warto mieć jakąś alternatywę. Warto w Łazach zwrócić uwagę na dwa jeziora, czyli Jamno i Bukowo. Jeziora te są odciętymi przez mierzeję dawnymi zatokami morskimi. W jeziorach tych można uprawiać wędkarstwo. Są tam bardzo dobre warunki do uprawiania tego sportu łowieckiego. Jeziora to również doskonałe kąpieliska i warto się nad nie wybrać zwłaszcza wtedy, gdy temperatura wody w Bałtyku jest niska.

Na jeziorach tych można również uprawiać sporty wodne. Można wypożyczyć motorówkę, rower wodny lub łódkę czy kajak. Jeziora te są polecane głównie dla uprawiania sportów wodnych przez dzieci, ponieważ taka zabawa nad jeziorem jest zdecydowanie bardziej bezpieczna niż na otwartym akwenie. Jeśli chodzi o wypoczynek nad wodą to warto również zwrócić uwagę na aquapark. Ośrodek ten jest otwarty co powoduje, że czujemy nadmorski klimat, a z drugiej strony mamy zapewnioną tam stale czystą wodę (szczególnie jest to istotne kiedy zdarzają się zakwity glonów) oraz stałą temperaturę. W aquaparku zdecydowanie bezpieczniej spędzimy czas z małymi dziećmi niż byłoby to możliwe w morzu czy jeziorze. Łazy są niezwykle zachęcającą do odwiedzin miejscowością, w której nuda nie istnieje i zawsze jest co robić.

5 comments

 1. ciekawska pisze:

  Ciekawe czy są tam rzesze turystów…

 2. Sparrow pisze:

  na pewno nie takie jak w Kołobrzegu 😉 na blogu można spotkać ciekawe wpisy o niewielkich ale ciekawych miejscowościach. pozdrawiam

 3. HenrykMocny pisze:

  Nad jeziorem pewnie nie jest tak tłoczno. Wolę to niż morze, a w Łazach jest 2 w 1 😉

 4. freeMan pisze:

  Wioski nadmorskie to o wiele lepsza propozycja na wakacje niż te zatłoczone kurorty, z cenami czasami nieadekwatnymi do produktów i usług.

 5. balcer pisze:

  Obok Łazów moją ulubioną spokojną miejscówką nad Bałtykiem jest nocleg w Pobierowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>