Zabytkowe niespodzianki w Przemyślu

Przemyśl to miasto położone na Podkarpaciu [tutaj: https://pl.wikipedia.org/wiki/Podkarpacie], nieopodal polsko-ukraińskiej granicy. Liczba jego mieszkańców to około sześćdziesięciu pięciu tysięcy. Jest on bardzo dobrze skomunikowany z resztą kraju. Od niedawna uruchomiono na całej długości autostradę A4, która łączy wschodnią i zachodnią granicę Polski.

Gdzie można się zatrzymać w Przemyślu? W miasteczku działa duża baza noclegowa. Najciekawsze obiekty znajdują się w samym centrum miasta. Turysta ma do wyboru nocleg w hotelu lub pensjonacie. Na obrzeżach można również znaleźć kwatery prywatne czy gospodarstwa agroturystyczne. Osoby, którym zależy na tym, aby zatrzymać się w centrum, a jednocześnie nie chcą zbyt dużo płacić za nocleg, mogą wybrać wypoczynek w schronisku turystycznym. Pokoje są niewielkie, ale utrzymane w czystości, jedyną niedogodność może stanowić fakt, że w całym budynku są wyłącznie wspólne łazienki zlokalizowane w korytarzu. Ze względu na dużą ilość miejsc noclegowych nie powinno ich dla nikogo zabraknąć, nawet w szczycie sezonu. Zawsze jednak warto wcześniej zarezerwować nocleg [np. tu: ] . Oferty wypoczynku można znaleźć w Internecie pod hasłem “noclegi Przemyśl”.

Co warto zobaczyć w Przemyślu? Przebywając w mieście, koniecznie trzeba udać się na zbudowany w połowie czternastego wieku Zamek Kazimierzowski. Został on wzniesiony z polecenia króla Kazimierza Wielkiego. We wnętrzach obecnie znajduje się między innymi okazała sala teatralna. Funkcjonuje tu najstarszy amatorski teatr w Polsce. Zamek otoczony jest przestronnymi ogrodami, które zostały założone w połowie dziewiętnastego wieku. Równie ciekawym zabytkiem architektonicznym jest przemyska archikatedra. Ten obiekt sakralny powstał w stylu gotyckim na przełomie piętnastego i szesnastego wieku. Kościół został wybudowany w miejscu, w którym wcześniej stała świątynia romańska. Pozostałości po niej można zobaczyć w podziemiach archikatedry. Nieopodal kościoła znajduje się zabytkowa dzwonnica oraz pałac biskupi, który do dzisiaj jest siedzibą dostojników kościelnych.

Przemyśl jest atrakcyjnym turystycznie miejscem. Znajduje się tu bardzo dużo zabytków, z pewnością jeden weekend spędzony tutaj to zdecydowanie za mało, aby móc poznać jego najciekawsze atrakcje. Wyjątkowa architektura miasta sprawia, że nie trudno jest pokochać to miejsce.

One comment

  1. henio pisze:

    Przemyśl to przeurocze miasto. Nie jest duże, a architektura bije na łeb inne miasta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>